0
Twój koszyk jest pusty.

Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Info dla nowych klubów


INFORMACJE DLA NOWYCH KLUBÓW

Kyokushin Budokai to tradycyjna forma Kyokushin karate, którą niegdyś założyli Kurosaki Kenji i Masutatsu Oyama zawierająca również nowoczesne formy pełnokontaktowej walki K1 i MMA. Kyokushin Budokai założył najlepszy uczeń Masutatsu Oyamy – Jon Bluming (10 DAN Kyokushin – uhonorowany stopniem założyciela Kyokushinkai oraz 9 DAN Judo).
Kyokushin Budokai jest to uznana światowa organizacja i najbardziej wszechstronny, pełen system walki zarówno na poziomie rywalizacji sportowej, jak i sztuki walki.
Szkolenie obejmuje zarówno bezpieczne formy rywalizacji sportowej dla dzieci, stopniowo wzbogacając zakres technik judo, grappling i karate, ograniczając z wiekiem ilość obowiązkowych ochraniaczy. Dorosłym daje możliwość specjalizacji w formach rywalizacji sportowej: karate, K1, MMA.
Zawody o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym odbywają się w ringu, drobne turnieje regionalne odbywają się na macie.
System egzaminacyjny również dostosowany jest do wieku i zawiera wszelkie techniki wymagane przez różne formy sportowe na danym etapie rozwoju.
W Kyokushin Budokai ćwiczący zdobywają stopnie Kyu junior i senior, certyfikaty wydawane są jedynie przez IBK Poland oraz IBK International. Certyfikaty muszą być podpisane przez dai shihan Tomasza Olejnika i muszą posiadać kolejny numer. Certyfikaty na stopnie Dan wydaje jedynie Kaicho Jon Bluming i muszą posiadać kolejny numer oraz potwierdzenie na oficjalnej stronie internetowej światowej organizacji.
Osoby i kluby nowo wstępujące z innych organizacji i systemów powinny okazać ostatni uzyskany certyfikat. Żeby stopień został uznany przez IBK muszą być spełnione następujące warunki: certyfikat nadany przez uznaną organizację światową o zasięgu międzynarodowym, certyfikat musi być podpisany przez przedstawiciela krajowego lub założyciela systemu opatrzony numerem zgodnym rejestrem danej światowej organizacji. Osoby nie posiadające certyfikatów międzynarodowych podlegają weryfikacji lub zdają kolejne egzaminy na stopnie Dan, począwszy od 1 Dan. Odstęp czasowy między egzaminami może być skrócony. Egzaminy na stopnie Dan odbywają się raz w roku na obowiązkowym obozie letnim. Egzamin jest jawny.
Uprawnienia do prowadzenia zajęć Budokai wydaje organizacja światowa i wraz z zaświadczeniem o ukończeniu kursu ogólnego instruktora sportu daje prawo wykonywania zawodu trenera. Polskie uprawnienia sędziowskie wydawane są przez IBK Poland.
Raz w roku organizowane są obozy ogólnopolskie obowiązkowe dla wszystkich instruktorów oraz zawodników. Raz w roku proponowane są obozy międzynarodowe zalecane wszystkim instruktorom. Członkiem IBK zostaje osoba, która zapisując się do klubu IBK w Polsce wpłaci na rzecz organizacji światowej 15 € i dostarczy zdjęcie legitymacyjne.
W ramach IBK mogą działać również kluby zrzeszone w innych organizacjach. Kluby takie nie posiadają terytorialności, czyli w danej miejscowości mogą powstać bez żadnego ustalania inne kluby IBK, a kierownicy danych klubów nie biorą udziału w egzaminach na stopnie Dan prowadzonych przez IBK.