0
Twój koszyk jest pusty.

Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Najwięksi z wielkich


Masutatsu Oyama
Masutatsu Oyama

Kurosaki Kenji i Masutatsu Oyama

 

Założyciele systemu Kyokushin karate. Początkowo Kyokushin karate nie różniło się wiele od aktualnego systemu MMA. Dozwolone były uderzenia we wszystkie części ciała, dźwignie, duszenia, rzuty, walka w parterze. Formy kata były potrzebne do zarejestrowania systemu, jednakże nie były praktykowane na salach treningowych. Wynikało to z tego, że Kurosaki Kenji i Masutatsu Oyama byli wszechstronnymi wojownikami, posiadali również wysokie stopnie w judo. Na początku lat siedemdziesiątych system Kyokushin został ograniczony. Miało to na celu skomercjalizowanie bardzo trudnego i wszechstronnego stylu. Sprowadzenie do sportowej walki knock-down. Spowodowało to osłabienie skuteczności zawodników Kyokushin w konfrontacji z zawodnikami innych systemów. Nowy, łatwiejszy system Kyokushin – knock-down stał się bardziej popularny, zaczęto też lansować formy kata. Na początku lat dziewięćdziesiątych prezydent Kyokushin karate Masutatsu Oyama, dostrzegając braki systemu knock-down podjął próby przywrócenia dawnej wszechstronności systemu, jednakże niewyjaśniona śmierć Oyamy odebrała możliwość do przywrócenia skuteczności Kyokushin karate.

 

 

Kenji_Kurosaki+Jon_Bluming
Kenji_Kurosaki+Jon_Bluming

Jon Bluming

 

Treningi Kyokushin zaczął pod koniec lat pięćdziesiątych pod okiem Kurosaki Kenji i Masutatsu Oyamy w głównym dojo w Japoni. Był już w tym czasie zawodnikiem judo (3Dan). W 1961 roku rozpoczął w Europie promocję systemu Kyokushin. W 1965 roku jako pierwszy niejapończyk otrzymał stopień 6 Dan. W latach siedemdziesiątych na skutek intryg i ze względu na skomercjalizowanie systemu Kyokushin rozluźnia stosunki z kierownictwem w Japonii, jednakże cieszy się nadal szacunkiem zarówno Kurosaki Kenji jak i Masutatsu Oyamy. Posiada już w tym czasie stopień 7 Dan. W 1980 roku zakłada system Kyokushin Budokai, który jest kontynuacją pierwotnego systemu Kyokushin, polepszonego o doświadczenie jednego z najlepszych zawodników i trenerów Kyokushinkai Jona Bluminga. W listopadzie 1993 r. Maeda na polecenie Oyamy przyjeżdża do Amsterdamu i proponuje Blumingowi kolejny raz powrót do Kyokushinkai oferując mu stanowisko prezydenta IKO i prace w celu przygotowania zawodników Kyokushin do walki wg. formuły Freefight we współpracy z organizacja Rings. Oyama dostrzegając zachodzące zmiany chce w ten sposób wzmocnić pozycje Kyokushinkai wobec innych sportów walki. 24 kwietnia 1994 roku Jon Bluming otrzymuje fax od Chrisa Dolmana z Tokio zawiadamiający o nagłej śmierci Sosai Oyamy. 4 września 1994 jest najbardziej emocjonującym dniem w życiu Bluminga. Tego dnia przychodzi fax od Kenji Kurosaki z Tokio informujący, że Bluming zostaje uhonorowany stopniem swojego zmarłego nauczyciela Masutatsu Oyamy 10 DAN! Jego stopień został zatwierdzony przez Komisję Sportu przy Cesarzu Japonii, a pas mistrza Oyamy można obejrzeć w muzeum Jona Bluinga w Debielt w Holandii. W 1998 r. Bluming zostaje uhonorowany 9 Danem w Judo.
Jon Bluming wychował najlepszych zawodników i trenerów świata. Na przestrzeni 60 lat praktyki wychował całe rzesze instruktorów na światowym poziomie, którzy wychowali kolejnych instruktorów, którzy wychowali kolejnych instruktorów…

 

 

Kenji_Kurosaki+Martin_Van_Emmen
Kenji_Kurosaki+Martin_Van_Emmen

Semmy Schilt (K1, Pancration), Martin van Emmen (muai thai, K1), Gerard Gordeau (UFC), Chris Dolman (Pride), Dave Jonkers (Ashihara), Raffi Liven (Krav Mage), Tom de Wit (karate), Tom Madsen (street fight), Bob Smith (karate), Takashi Azuma (Daido Juku Kudo), Kuristina Oyama (Kyokushin), Yoshikazu Suzuki (Kyokushin), Hideyuki Ashihara (Ashihara karate), Akira Maeda (Kyokushin), Y. Fedorishen (sambo), Marc Howes (Kyokushin), Peter Aerts (K1), Peter Verschuren (K1), Bruno Comba (Kyokushin), Chuck Norris (aktor) ………………. Pedro Roiz, Mladen Sancic, Nenad Sancic, F. J Schrøter, Lionel Bricnet, Jan de Bruin, Tomasz Olejnik, instruktorzy IBK Poland, …….